V Praze opět remíza a prohra

• in
Sparta Praha – FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová 4:3 (1:1), branky: Moravec 2, Marák.
Derniéra letošní části celostátní ligy přivedla šakaly po třetí za poslední čtyři týdny do hlavního města. Z důvodu absencí stabilních členů kádru se na palubovce objevili hned čtyři nováčci. Jejich kvalitu jako první okusila Sparta Praha. Ta se do šakalů v úvodu utkání zakousla a zle zatápěla přetížené obraně. Jako blesk z čistého nebe tak zapůsobila individuální akce Moravce, svitavského rodáka, který vymetl Belladovu šibenici. Domácí vyrovnali v 18. minutě po sérii nešťastných odrazů po fantastickém zákroku Jana Ehrenbergera, odchovanci Zanzibaru Lanškroun. Výčet posil uzavírají mladé pušky v sestavě šakalů, Vít Měcháček (2003, Kunštát) a Martin Janíček (2002, Prostějov). Druhý poločas přinesl dramatické rozuzlení. Ve 27. minutě šla Sparta do vedení, které několik minut bezpečně bránila. Až do snové dvouminutovky, kdy Moravec a Marák po krásných akcích překlopili skóre na druhou stranu. Poslední tři minuty utkání jsme si vybrali daň za nesehranost. Sparta vstřelila rozhodující branku 46 vteřin do konce a oplatila šakalům dokonale mohelnickou porážku.
Bombarďáci Větřní – FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová 2:2 (1:1), branky: Moravec 2.
Druhým pražským soupeřem třebovských futsalistů byli Bombarďáci z Větřní. Tým, který radotínské klání bral jako svou poslední šanci vrátit se do boje o účast v play-off. Odpovídala tomu nejsilnější možná sestava i celotýdenní příprava. Tabulka nejvyšší soutěže se po dvanáctém odehraném kole ještě více vyrovnala. Sedmé Kladno ztrácí na třetí Zlín pouhé tři body, Moravská Třebová drží s patnácti body šesté místo.
Moravská Třebová: Ehrenberger, Václavek, Novotný (C), Marák, Moravec, Adamec, Vaníček, Měcháček.