Dominantní vstup do páté sezóny!

Po loňské stabilizaci sestavy, která měla za důsledek značně zlepšenou výkonnost a dostavení se výborných výsledků jak v krajské soutěži, tak v poháru, vstupují Šakalové do nového ročníku s jedinou, za to výraznou, posilou. Ofenzivní sílu výrazně podpoří špílmachr a kapitán třebovského Slovanu Tomáš Staněk.

Další zásadní změnou je vstup týmu pod záštitu TJ Slovan Moravská Třebová, což by mělo znamenat větší možnosti jak v přípravě, tak v podmínkách chodu klubu a případného rozvoje sportu ve městě.

Do historicky pátého ročníku Šakalího hněvu ve Východočeské krajské lize vstoupil tým z Moravské Třebové do sezony třemi zápasy v úvodním turnaji. V něm tým reprezentovali L. Vykydal – K. Müller, P. Němec, V. Huryta, M. Suchý – M. Sedláček, T. Staněk, P. Matoušek, F. Trnka.

Šakalí hněv Mor.Třebová – Tisako Tisová   3:1 (1:1)   Góly: Staněk 2, Müller
V prvním zápase se sáloví fotbalisté utkali s týmem Tisako Tisová. V něm sice prohrávali po krásné brejkové kombinaci soupeře, ale do poločasu vyrovnal nechytatelnou dělovkou K. Müller a ve druhé půli se dvakrát individuálně prosadil novic v černobílém dresu T. Staněk a Šakalové tak začali sezónu vítězně.

Šakalí hněv Mor.Třebová – Jokers Polička   3:1 (2:0)   Góly: Němec, Sedláček, Trnka
Druhé utkání proti jednomu z favoritů soutěže ukázal, že ambice Šakalů budou opravdu velké. S týmem, s nímž mají třebovští převážně zápornou bilanci, sehráli vyrovnanou partii a skvělým taktickým výkonem kontrolovali hru. Do vedení šli po narážečce Müllera na Němce, poté ještě do poločasu prošel přes polovinu hřiště M. Sedláček. Soupeř snížil po tečované střele a konečnou podobu výsledku dal po pasu od Huryty ránou z voleje F. Trnka.

Šakalí hněv Mor.Třebová – Torpédo V.Mýto 5:1   (3:0)   Góly: Staněk 3, Němec, Huryta
V posledním střetnutí se třebovským postavil neznámý nováček soutěže, který má však, jak se ukázalo, ve svých řadách hráče s bohatými futsalovými zkušenostmi. Nicméně od začátku to byl tým z Mor.Třebové, který udával tempo. Po Němcově úvodní brance se čistým hattrickem blýskl T. Staněk, aby pak na korigování soupeře okamžitě odpověděl ránou sobě vlastní V. Huryta. Také se ukázalo, že třebovští mají jednoho z nejlepších brankářů v soutěži, L. Vykydala, mnohými protihráči nazývaného „kouzelník“.

Devět bodů znamená výborný start do sezony. Stejný devítibodový počin měl i tým z České Třebové Čistírna a Bukvice Vysoké Mýto. V turnajové formě soutěže se teprve ukáže, kdo jak na tom je a Šakalí hněv se teď objeví až na 4. turnaji 13. 12. 2014 v Poličce.