Drama se šťastným koncem. Série pokračuje

FK Slovan Moravská Třebová – Sparta Praha 5:3 po prodloužení (3:3, 2:0), branky: Hanuš 2, Matocha 2, Ovčačík.
Kdo nebyl přímo v mohelnické sportovní hale, přišel o jeden z nejlepších výkonů v šakalí historii. Heroický výkon třebovské smečky vedl k prodloužení čtvrtfinálové série. Zápas plný zvratů dospěl až k infarktovému prodloužení, které rozhodly dva Matochovy neomylně zahrávané devítimetrové kopy. Ale pojďme postupně. Opatrný začátek předznamenal taktické zápasové šachy, ze kterých brankáře vyváděly pouze průzkumné výpady na obou stranách. Sice zvonili tyče, ale své svatyně jak Bellada, tak Vykydal uchránili. Skóre se měnilo až na konci prvního půle. Do poločasového vedení totiž poslal šakaly po milimetrových pasech Ovčačíka Hanuš a když v polovině zápasu Ovčačík zvýšil na tříbrankový rozdíl, leckdo měl pocit, že je hotovo. Za stavu 3:0 ale domácí neproměnili vyloženou šanci a zápas se v tu chvíli začal lámat. Sparta v poslední desetiminutovce minutovce přistoupila k riskantní taktické variantě s Belladou hrajícím na pozici rozehrávače a z jejího místy drtivého tlaku pramenily třebovské chyby. Remíza po konci základní hrací doby tak byla pro šakaly doslova vysvobozením. Klíčovým aspektem utkání bylo, že do prodloužení se šlo se stavem chyb 5:5. To byl klíč k vítězství, protože Sparta dvakrát faulovala a domácí je neomylně potrestali. Čtvrtfinálová série tak dospěla k rozhodujícímu sobotnímu klání v Praze.

Moravská Třebová: Vykydal, Matocha (C), Novotný, Lošťák, Marák, Okrouhlý, Prokeš, Doubravský, Ovčačík, Hanuš.