BOMBARĎÁCI Větřní – SMR Plus Zlín

Report

I. rozhodčí: Tůma Vítězslav
II. rozhodčí: Petroušek Antonín
Delegát: Ivo Krejcar

Hráči obou družstev vstoupili do utkání opatrně, s cílem neudělat chybu a neinkasovat jako první, takže divákům, kteří se sešli v solidním počtu, moc podívané v úvodních minutách nenabídli. Výjimkou byla šestá minuta, ve které sehráli domácí moc pěknou kombinaci, která skončila přesným zakončením Weinharda, který poslal svůj tým do vedení. Po vedoucí brance si ještě domácí připravili další příležitost, ale tu již nevyužili a s přibývajícími minutami začali získávat více ze hry hosté ze Zlína. Do přestávky se také zlínští dočkali zaslouženého vyrovnání a do kabin se šlo za stavu 1:1. S tímto stavem nakonec mohli být více spokojeni sálovkáři z Větřní, protože po jejich hrubé chybě šli na brankáře Beránka sami dokonce tři hráči Zlína, ale zakončit se jim nepodařilo.

Na začátku druhé dvacetiminutovky to vypadalo, jako by nervozita svazovala domácím hráčům nohy. Bombarďáci se dopouštěli zbytečných chyb a pouze mizerná efektivita hostů měla za následek, že stav byl stále nerozhodný. Pak se ale na půlce napřáhl k nákopu před branku Zlína domácí golman a k překvapení všech skončil míč za zády Soukeníka. Hosté sice záhy vyrovnali, ale na dvě slepené branky šest minut před koncem již odpověď nenašli.

Bombarďáci pak bojovali na hranici možného, vrhali se do střel a další vyrovnání již připustit nechtěli. Jejich cestu za vítězstvím mohla ještě zhatit se snahou a bojovností spojená tvrdost. Větřní dohrávalo docela podstatnou část druhé půle pod hrozbou devítimetrového kopu, ale zlínští se k této výhodě dostali pouze jednou a nabídnutou příležitost nevyužili. Naopak, domácí tým přidal ještě jeden zásah a bylo rozhodnuto.

Konec zápasu se pak dohrával v silných emocích, hlavně ze strany hostů, kteří se cítili některými výroky sudích poškozeni. Z pohledu nezávislého diváka je ale výhra Bombarďáků zasloužená, hlavně za jejich nasazení. Zápas ukázal, že oba soupeři jsou nesmírně vyrovnaní, v jejich duelech rozhodují o výsledku maličkosti a přestože první krok vyšel lépe týmu z Větřní, o postupu do bojů o medaile ještě zdaleka není rozhodnuto, pro oba celky je ještě cesta do Final four daleká a za týden může být všechno úplně jinak.

Podrobnosti

Datum Čas League Sezóna
13.2.2016 20:15 Play off CL 2015/2016

Místo zápasu

SH České Budějovice
Tyršova 780, 375 01 Týn nad Vltavou, Česká republika

Výsledky

Tým1. poločas2. poločasPočet chybVýsledekVýsledek
Bombarďáci Větřní1485Výhra
SMR Plus Zlín1162Prohra

Bombarďáci Větřní

# Hráč Post Góly Žluté karty Modré karty
Václav CaisHráč010
Petr CábaBrankář000
Jiří BaboučekHráč000
Milan HomerHráč100
Martin SvobodaHráč021
Michal DychtlHráč010
Štefan BeránekBrankář100
Radek SoukupHráč000
Rudolf WeinhardHráč100
Jakub GrznárikHráč200
Jan SlámaHráč000
Zbyněk GinzelHráč000
 Celkem 541

SMR Plus Zlín

# Hráč Post Góly Žluté karty Modré karty
Daniel KahajaHráč010
Jakub ZapletalHráč100
Josef CieslarHráč000
Tomáš HalodaHráč100
Ivo SvětlíkHráč010
Václav KřepelkaHráč000
Zdeněk JulinaHráč000
Jan ChvílaHráč010
Ondřej SoukeníkBrankář000
 Celkem 230