Mistrovský titul bere Chemcomex

Ve sportovní hale v Litovli vyvrcholila finálovým turnajem celostátní liga v sálovém fotbale. O regionální zastoupení se postarali hráči poličského VPS Stavoblock, kteří chtěli navázat na klubové medailové úspěchy z minulých dvou dekád. Jenže zůstalo jenom u přání. Poličští se sice o cenný kov s odhodláním rvali, ale prohráli všechny tři zápasy a obsadili tím pádem to nejméně populární ze všech míst.

V semifinálovém dvojzápase narazila Polička na vítěze dlouhodobé části PCO Rudolfov a střelecky mimořádně dobře disponovaný nováček Final Four ji přivítal pořádným kvapíkem. Ve 20. minutě zvyšoval svoje vedení na 5:0 a Poličští jen nevěřícně kroutili hlavami. Ke cti jim slouží, že zápas nezabalili, ještě do poločasu snížili a po změně stran vývoj zdramatizovali, blíže než na rozdíl dvou branek se však nedostali.

Před odvetou tak věděli, že aby zůstali ve hře o postup do finále, musí zvítězit v základní hrací době. Za splněním této mise vyrazili zhurta a těsný náskok, který jim vystřelil Mužík po necelých třech minutách, drželi skoro do poloviny druhého poločasu. Potom se ovšem znovu ukázala kvalita rudolfovských futsalistů, na vyrovnávací trefu Hrice navázal dvěma trefami nejlepší ligový kanonýr Benát a bylo po poličských nadějích.

A podobný vývoj mělo i utkání o bronz s dalším zdatným nováčkem tohoto ročníku celostátní ligy z Varnsdorfu. Opět vedení Poličky v prvním poločase, tentokrát zásluhou Stejskala, a znovu jeho ztráta ve druhé dvacetiminutovce. Rozhodující gól padl ve 39. minutě a čas na odpověď nezbýval. Polička si tedy do kroniky svých výsledků v nejvyšší soutěži letos zapíše čtvrtou pozici.

Mistrovský titul bere Chemcomex, který ve výborném finále přestřílel Rudolfov.

Důstojné prostředí pro hladký průběh finálového turnaje poskytlo město Litovel. „Vynikající prostředí, příjemní lidé, skvělé podmínky pro halové sporty,“ chválí Petr Matoušek, jehož klub Šakalí hněv Moravská Třebová byl spoluorganizátorem vydařeného Final Four.

Attachment