Moravská Třebová vybojovala evropské stříbro

FK Slovan Moravská Třebová získal na poháru UEFS v katalánském letovisku Lloret de Mar stříbrné medaile. Druhé místo v evropské soutěži se zapsalo zlatým písmem do historie klubu. Ve finále poháru UEFS podlehl ruskému celku Expotorg Moskva 1:3.

Futsalisté Moravské Třebové reprezentovali (29. 4. – 6. 5.) Českou republiku na poháru UEFS ve španělském Lloret de Mar.
Tohoto prestižního klání pro vítěze, či finalisty národních pohárů, popř. nejlépe postavené týmy po dlouhodobé časti evropských soutěží, se šakalové zúčastnili podruhé ve své historii. Při své evropské premiéře v roce 2016 obsadili desáté místo.

Až ve finále se zastavila cesta sálových fotbalistů z Moravské Třebové na Poháru UEFS ve španělském Lloret de Mar. Byť byl tým Šakalů složen zcela jinak než v domácí ligové soutěži a doplnili jej hlavně slovenští futsalisté, tak nelze hovořit o „umělém“ kolektivu. Ba právě naopak. „Týmový duch byl obrovský, všichni kluci dřeli do úmoru,“ chválil manažer Petr Matoušek. Odměnou jim budiž stříbro z tohoto poháru, když na turnaji nalezli jediného přemožitele. Tím byl moskevský ExpoTorg. Síla ruské sálovky byla nad moravskotřebovské síly, ale nešlo o jednoznačné partie. V základní skupině podlehli Šakalové Rusům 4:6, ve svém druhém vystoupení si ale poradili s domácím mužstvem z Lloret de Mar hladce 5:0 a zajistili si tím postup do čtvrtfinále. V něm otočili nepříznivý vývoj „bratrovražedného“ duelu s Bombarďáky Větřní z 2:4 a 3:5 na 7:5 a stanuli v semifinále. Ani to nebyla konečná, protože francouzského soupeře Futsal Le Luc přehráli 4:2 a neuvěřitelné se stalo skutkem: Moravská Třebová si zahraje o Pohár UEFS! Proti ní vyrukoval ExpoTorg Moskva a rozhodující byl první poločas, který Třebovští ztratili 1:3. I když bojovali o návrat do utkání ze všech sil, zkoušeli i hru bez gólmana, tak se skóre nezměnilo a zůstalo jim báječné evropské stříbro.

Zápasy FK Slovan Moravská Třebová:
Skupina A:
FK Slovan Moravská Třebová – ExpoTorg Moskva (RUS) 4:6 (1:3), branky Hubočan 2, Németh, Mičuda.
FK Slovan Moravská Třebová – F.S. Lloret de Mar (CATALUNIA) 5:0 (2:0), branky: Hubočan, Leasure, Mičenec, Mičuda, Vykydal.

Čtvrtfinále:
FK Slovan Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní (CZE) 7:5 (2:3), branky Leasure 3, Mičuda 2, Kočiš, Németh.

Semifinále:
FK Slovan Moravská Třebová – Futsal Le Luc (FRA) 4:2 (2:0), branky Leasure 2, Mičuda, Hubočan.

Finále:
FK Slovan Moravská Třebová – ExpoTorg Moskva (RUS) 1:3 (1:3), branka Mičuda.

Konečné pořadí UEFS cup 2019, Lloret de Mar, Španělsko (29. 4. – 6. 5. 2019):
1. ExpoTorg Moskva (RUS), 2. FK Slovan Moravská Třebová (CZE), 3. Futsal Le Luc (FRA), 3. NSL Almaty (Kazachstán), 5. Bombarďáci Větřní (CZE), 6. Uralan (RUS), 7. Association Dracénoise de Futsal (FRA), 8. F.S. Lloret de Mar (CATALUNIA), 9. Young United Team (ESP).

FK Slovan Moravská Třebová:
Kubica, Vykydal, Mičuda, Hubočan, Kočiš, Németh, Mičenec, Leasure, trenér: Karol Smatana.

 

 

 

Attachment