Na Slavii jsme vytěžili jeden bod

Chemcomex Praha – FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová 3:0 (2:0).
Šakalí karavana po týdnu opět doputovala do hlavního města. V hale pražské Slavie tu na třebovské futsalisty čekalo další dvojkolo celostátní ligy. První utkání bylo ve znamení mírné převahy Chemcomexu, domácí drželi míč časteji na kopačkách. Pozorná obrana šakalů vedená Vykydalem však držela skoro celý poločas domácí snahy o skórování na uzdě. Bohužel dva rychlé výpady zakončené brankami Sopa a Šnídla změnily už do přestávky rozložení sil. Ve druhém poločase kraloval v brankovišti pražanů Marián Krajč a zkušeně pohlídal Chemcomexu těsný náskok. Veškeré snahy o zlom v zápase vzala 25. minuta a přesná Šafářova střela na bližší tyč, na kterou byl Vykydal krátký. Čekání na premiérovou výhru nad Chemcomexem Praha tak stále trvá.

SK SICO SC Jilemnice – FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová 1:1 (0:1).
Ve druhém utkání Šakalí smečka změřila síly s Jilemnicí, příjemným překvapením letošní sezóny. První poločas přinesl trpělivé dobývání jilemnické obrany, která častokrát odolávala pouze s vypětím všech sil. Nejčastějším obrázkem jsou tak zblokované střely a jisté zákroky brankáře, který navíc často vysílal své spoluhráče ke smrtícím brejkům. Ale protože třebovská branka byla postavena dobře a hájena pozorným Vykydalem, dostali šakalové šanci jít do vedení. Po soustavném tlaku a sérii rohů přetížená obrana Jilemnice faulovala na kraji brankoviště a Matocha po souhře se Širůčkem konečně otevřel skóre. Jilemnice nastupuje do druhého poločasu s pozměněnou taktikou a nátlaková hra jí přináší ovoce. Vyrovnání často visí vzduchu a ve 33. minutě se Srkalovou přesnou střelou bohužel stává i krutou realitou. Utkání dospělo k zasloužené remíze a nic na tom nemohlo změnit ani břevno jilemnické branky v samém závěru zápasu.

Rychlíkové tempo celostátní ligy už dospělo do poloviny základní části ligy. Odvety startují už v sobotu 8. prosince a to v mohelnické hale proti týmům SK Amor Lazor Vyškov a Futsal Zlín. Výkop prvního utkání v 15:00.

Moravská Třebová: Vykydal – Matocha M. (C), Novotný, Lošťák, Bednář, Marák, Havlíček, Širůček, Zrník.