Nová sezona

Premiéra nové sezony s mírnými rozpaky.

Druhý turnaj, pro náš tým první, byl o víkendu odehrán na palubovce ve Vysokém Mýtě. Před novou sezonou jsme hlásili několik změn v sestavě. Největším přínosem a motorem v dalším ročníku má být návrat Lukáše Vykydala po zranění – brankáře, který nemá v soutěži konkurenci. Avšak ten i další posila Z. Fikr svoji účast na prvním turnaji kvůli zranění odřekli. Věřme, že v sobotu již budou v pořádku.

Nakonec nominace vypadala následovně, jelikož na poslední chvíli svoje omluvenky přidali M. Racl s F. Trnkou.
Sestava: Čermák – Němec, Müller, Suchý, Kukol – Gallik, Kozák, Kozelek, Matoušek

K prvnímu zápasu na turnaji určil los papírově slabšího soupeře… avšak jen zdánlivě, jelikož SK Vraclav překvapila na prvním turnaji, kde získala 5 bodů a dokonce i skalp největšího favorita soutěže VPS Novabriku Poličky B v poměru 6:2! Omlazený tým zaskočil i nás – nerozehrané sálovkáře. Brzy jsme prohrávali 0:2, avšak po zlepšeném výkonu hlavně ve druhém poločase se nám podařilo nakonec vyrovnat, když nejprve snížil M. Kozák, jenž ideálně z voleje trefil přihrávku od Š. Gallika z rohového „hodu“. Poté si v závěru naběhl na uličku od P. Němce za obranu K. Müller a z otočky svojí „slabší“ nohou vyrovnal.
SK Vraclav – Šakalí Hněv 2:2
branky: Kozák, Müller

Ve druhém utkání jsme narazili na velkého rivala Taurus D. Újezd. Scénář se opět až příliš nápadně opakoval. Brzy jsme prohrávali 0:2 po dvou hrubých chybách. Snížení přineslo bodlo P. Němce a vyrovnání režírovalo staroměstské duo Němec – Kozák, kteří vyšachovali obranu a druhý jmenovaný chladnokrevně housličkami vyrovnal. Taurus strhnul vedení opět na svoji stranu, jenže zápas patřil jedinému muži. M. Kozák opět vyrovnal střelou z dálky, aby půl minuty do konce po přiťuknutí od Š. Gallika strhl opět „jeslemi“ vítězství na naši stranu.
Šakalí Hněv- Taurus D.Újezd 4:3
branky: Kozák 3, Němec

Poslední zápas s Pobřežím Slonoviny LA byl tradičně hodně vyhecovaný. Naše torzo se muselo obejít bez Š. Gallika, jenž plnil rodinné povinnosti a z minulého zápasu vyloučeného M. Suchého. Zápas rozhodla hrubka a nedorozumnění v obraně, což byla jediná vážná situace před jinak dobře chytajícím J. Čermákem. Chybělo nám trochu toho pověstného štěstíčka, jelikož se nepodařilo dotlačit balon do brány při několika závarech, třikrát zabránila gólu branková konstrukce.

Nicméně 4 body na úvod sezony jsou dobrým počinem a každý bod se počítá. Navíc když letošní ročník se hraje s novým systémem jednokolovým.
V sobotu 24. 11. je na pořadu další turnaj.