Novabrik Polička před sezónou

Pokračujeme v rozhovorech s činovníky ligových celků a tentokrát mluvčí ČFSF Petr Koseček vyzpovídal trenéra českého vícemistra Františka Švece z Poličky.

Kdy začíná příprava Vašeho týmu na nadcházející sezónu?
Sejdeme se poprvé až po dvacátém říjnu.Jako tradičně velký fotbal nám nedovolí stihnout více tréninků před sezónou.

Připravujete do svého týmu nějaké nové posily a kdo je na odchodu? Máte nějaké nové sponzory?
Tým doufám zůstane stejný jako loni.Bohužel už teď mají někteří hráči dlouhodobější zdravotní problémy,což při tak úzkém kádru není dobrá zpráva pro mužstvo. Uvidíme, kdy a v jaké formě naskočí do soutěže. Se sponzory je to stejné, jako v uplynulých sezónách.

Znáte termíny svých domácích utkání? Jaké máte ambice v letošní sezoně?
Dva domácí turnaje sehrajeme 3.12.16 a 14.1.17,vždy se začátkem prvního zápasu v 16.00 hodin. Naše ambice jsou opět nejvyšší, probojovat se na závěrečný turnaj nejlepší čtyřky a tam se poprat o co nejlepší výsledek.

Kde budete hrát svá mistrovská utkání? Co říkáte na haly svých soupeřů, kde se Vám hraje nejlépe.
Domácí zápasy odehrajeme opět v hale gymnázia v Poličce. Myslím si,že velice dobře se nám hraje v halách v pražském Radotíně a ve Zlíně.

Zúčastnili jste se v letním období nějakých venkovních turnajů a případně s jakým úspěchem?
V létě se mužstvo pravidelně účastní prestižního Qanto Cupu ve Svitavách,kde letos startovalo 80 (!) týmů. Tento turnaj se nám letos podařilo vyhrát,což byl velký úspěch,takže bychom rádi zůstali dlouho na vítězné vlně.

Co říkáte na nováčka CL Spartu Praha, jak vnímáte vstup tohoto velkoklubu do české sálovky a jak vidíte jeho ambice v CL?
Je to určitě pozitivní zpráva pro všechny sálovkáře. Zvučné jméno, které doufám přinese kvalitu na hřiště a přitáhne jak diváky do hlediště, tak i další týmy do sálovky (ať na regionální,tak i celostátní úrovni).

Jak si myslíte, že letos bude vypadat tabulka celostátní ligy, nebude zde hrát už Brno či Vysoké Mýto?
Jako tradičně silný bude Chemcomex Praha, Zlín co by stávající mistr republiky, rád bych, aby na špici byla i Polička a pak uvidíme, komu se povede sezóna a překvapí a to jak výsledky, tak i svými výkony.

Máte nějaké nové podněty k dalšímu fungování české sálovky, popř. k pořádání evropských a světových akcí?
Každoročně řešíme, jak dál sálovku zatraktivnit, jak přitáhnout nové hráče,nové týmy,tak i sponzory. Přál bych všem, kdo pro sálovku dělá maximum v rámci svých možností, aby toto úsilí přinášelo jen samé pozitivní zprávy.

S Františkem Švecem rozmlouval Tiskový mluvčí ČFSF Petr Koseček.

Attachment