Polička nad naše síly

Šakalí hněv Moravská Třebová – VPS Novabrik Polička 1:5 (1:2), branky: Hutira – Mužík 2, Kovář, Poul, Netolický.

Vše podstatné v prvním poločase pro vývoj skore se odehrálo v prvních třech minutách. Nejprve otevřel brankový účet utkání poličský Mužík. Po pár okamžicích vyrovnali domácí po pěkném fotbalovém momentu, když domácí brankář vystřelil přes celé hřiště tak šikovně, že se míč odrazil od břevna do brankáře Poličky a od něj do branky. Nerozhodný stav však trval rovněž jen chvíli. Změnil jej M. Kovář střelou k tyči a poslal Poličku do vedení. Po zbytek poločasu se jednalo o tuhý boj o každý míč a píď hřiště, ve kterém byla Polička mírně lepším týmem.
Do druhé půli nastoupili domácí s odhodláním změnit pro ně nepříznivý stav, ale neuběhly ani dvě minuty a Mužík je zchladil pohotovou patičkou. Boj pokračuje, jsme ve 30. minutě, na každé straně bylo po jedné velké šanci, které však výborně zlikvidovali brankáři. Ve 32. minutě jde Navrátil sám na brankáře Šakalů, ale nedává. Polička je v této fázi výrazně lepší, dostává se i do velkých šancí, které však končí u brankáře domácích nebo mimo branku. Ve 38. minutě využil Netolický výběhu brankáře domácích ke středové čáře a zvyšuje na 1:4. V poslední minutě ještě přidává pátý gól Poličky Poul krásnou střelou zprava pod břevno.
Polička byla dnes lepším celkem, po zásluze postupuje do Final Four. Šakali i přes enormní snahu nedokázali najít recept k poražení svého čtvrtfinálového soupeře.

Moravská Třebová: Hutira – Němec, Frisch, Studený, Matocha, Válek, Širůček, Adamec, Blaha.