Pražský Chemcomex omlazuje kádr

Pokračujeme v našich rozhovorech se zástupci ligových týmů, tentokrát jsme vyzpovídali činovníka pražského Chemcomexu Aleše Štorce.

Kdy začala příprava Vašeho týmu na nadcházející sezónu?
Sezónu jsme začali 3.9. pravidelnými tréninky v hale v Radotíně. I když celé léto probíhají dobrovolné udržovací fotbálky na venkovním hřišti.

Připravujete do svého týmu nějaké nové posily a kdo je na odchodu? Máte nějaké nové sponzory?
Máme dlouhodobě zraněného Ondru Sochůrka a naše stálice Mario Vozár v těchto dnech očekává potomka, proto jsme rozšířili brankářský post o Martina Kučeru, který k nám přichází na přestup. I když je to pořád mladý gólman, už má dost zkušeností a věřím, že nám hodně pomůže. Dále jsme zařadili do našeho kádru Martina Koubka, Filipa Hese a Jakuba Sklenku. Bohužel Filip Výborný, ve kterém vidíme velký potenciál, je také dlouhodobě zraněný, ale jakmile bude fit, počítáme s ním.

Znáte termíny svých domácích utkání? Jaké máte ambice v letošní sezoně?
Zůstáváme v naší domácí hale v Radotíně. Ambice jsou stále stejné, ale kromě výsledkových, máme i ambici zařazovat do našeho kádru mladé hráče, kteří by se měli od našich zkušených hodně naučit a brzy dostat prostor vedle nich.

Kde budete hrát svá mistrovská utkání? Co říkáte na haly svých soupeřů, kde se Vám hraje nejlépe.
Haly soupeřů si nevybíráme, od toho je domácí prostředí, aby si každý zvolil, co mu vyhovuje. Kdybych měl zvolit jednu méně oblíbenou, je to asi Polička, kde jsme dlouho nevyhráli…

Zúčastnili jste se v letním období nějakých venkovních turnajů a případně s jakým úspěchem?
Jak jsem zmínil, Chemcomex má pravidelné letní fotbálky, ale turnajů se pod hlavičkou Chemcomexu se neúčastníme.

Co říkáte na nováčka CL Spartu Praha, jak vnímáte vstup tohoto velkoklubu do české sálovky a jak vidíte jeho ambice v CL?
Sparta Praha je pojem ve všech sportovních odvětví, kde se objeví. Někde jí rádi mají a někde naopak. Nebudou to mít kluci jednoduché. Ale bude to pro ně výzvou a věřím, že se s tím poperou. Ambice budou mít asi postupné, nejprve se musí seznámit s ligou jako takovou. Pro AMF Futsal jedině dobře, že se SPARTA zde objevuje.

Jak si myslíte, že letos bude vypadat tabulka celostátní ligy, nebude zde hrát už Brno či Vysoké Mýto?
Brna i Vysokého Mýta je velká škoda. Ale nedá se nic dělat, je to jejich rozhodnutí. Stálice Chemcomex, Zlín, Poličku, určitě budou prohánět Větřní, Adria, Sparta.. Ani Jilemnici bych nepodceňoval, mají tam šikovné hráče a v Moravské Třebové jde jejich práce hodně nahoru. Uvidíme.

Máte nějaké nové podněty k dalšímu fungování české sálovky, popř. k pořádání evropských a světových akcí?
Největším plusem našeho malého sportu, aniž si to možná plně uvědomujeme, je čistota tohoto sportu. Což v dnešní době není samozřejmostí, spíše naopak. Nápadů je určitě dost, ale je třeba si otevřeně říct na co máme finance a hlavně lidské zdroje. V dnešní hektické době lidí, kteří dobrovolně pracují ve prospěch sálovky ubývá…

S Alešem Štorcem rozmlouval tiskový mluvčí ČFSF Petr Koseček.

Attachment