Mistrovský SMR Plus Zlín v plné přípravě

V anketě tentokrát odpovídal prezident mistrovského Zlína Josef Soukeník, zde jsou jeho zajímavé odpovědi:

Kdy začala příprava Vašeho týmu na nadcházející sezónu?
Pravidelné tréninky začaly na začátku října.

Připravujete do svého týmu nějaké nové posily a kdo je na odchodu? Máte nějaké nové sponzory?
Chystáme návrat Tomáše Ulmana a na druhou stranu je dlouhodobě zraněný Josef Cieslar. Na tréninky chodí kolem 15 až 20 hráčů, tak snad bude z čeho vybírat i pro „Béčko“ do krajské ligy.
Co se týká sponzorů – i když již máme sezonu finančně zajištěnou, jednáme s dalšími. Chtěli bychom se totiž, pokud se to povede, zúčastnit v květnu Interkontinentálního poháru v Barceloně, kde budou kromě jiných i jihoamerické týmy. Byl by to pro všechny hráče určitě velký zážitek se s nimi utkat.

Znáte termíny svých domácích utkání? Jaké máte ambice v letošní sezoně?
Termíny samozřejmě jako všechny týmy známe. Jako obhájce titulu musíme mít ambice jen ty nejvyšší, i když se říká že obhájit titul je těžší než ho získat. Už jen to lehčí – získat ho – trvalo zlínskému futsalu 20 let, takže nevím, nevím.

Kde budete hrát svá mistrovská utkání? Co říkáte na haly svých soupeřů, kde se Vám hraje nejlépe.
Domácí utkání budeme hrát ve zlínské hale Euronics a otrokovické hale na Štěrkovišti. Dobře se nám hraje ve všech domácích halách, pokud k nim můžu přidat ještě tu luhačovickou, ale poslední nejlepší vzpomínky máme samozřejmě na Otrokovice.

Zúčastnili jste se v letním období nějakých venkovních turnajů a případně s jakým úspěchem?
Tradičně venkovní turnaje jako tým vynecháváme. Hodně kluků hraje v nejrůznějších zlínských týmech malou kopanou.

Co říkáte na nováčka CL Spartu Praha, jak vnímáte vstup tohoto velkoklubu do české sálovky a jak vidíte jeho ambice v CL?
Velké jméno doufejme přiláká zájemce o náš sport, ale co se týká ambicí ty nezáleží na jméně klubu, ale na hráčích a o těch nevíme zatím nic.

Jak si myslíte, že letos bude vypadat tabulka celostátní ligy, nebude zde hrát už Brno či Vysoké Mýto?
Podle předpokladů by mělo Brno nahradit v první čtyřce Větřní, které už vloni skončilo po základní části čtvrté. Ale stát se může leccos, třeba výše jmenovaná Sparta…….

Máte nějaké nové podněty k dalšímu fungování české sálovky, popř. k pořádání evropských a světových akcí?
Na to je těžká odpověď. Kdybych věděl co udělat pro zatraktivnění AMF futsalu u nás, už bych to dávno udělal. Zájem např. o Celostátní ligu je prostě minimální. Ani v takovém silném kraji jako je Ústecký, s takovou tradicí, se nenajde zájemce o CL. Letos už se málem povedlo znovu zajistit 12 týmů v lize, ale nakonec shodou nepříznivých okolností s toho opět sešlo. Snad příště…

S Josefem Soukeníkem rozmlouval Petr Koseček, tiskový mluvčí ČFSF.

Attachment