První čtvrtfinále kořistí Poličky

Východočeské okresní derby mezi domácí Poličkou a Šakaly z Moravské Třebové odstartovalo v zaplněné hale poličckého Gymnázia v 18,00 hodin. Očekával se poměrně vyrovnaný souboj. Favoritem však přeci jen byl zkušenější Novabrik, který šel v první půli do dvoubrankového vedení. V první šanci se objevili hostující hráči. Opět se ale potvrdilo nedáš – dostaneš, kdy se trefil v 9. minutě Kovář a po něm ve 14. minutě i Mužík. Spokojenější do kabin tak odcházel domácí celek, který si vytvořil nadějný dvoubrankový náskok.

Šakalové se ve druhé půli pokusili zápas ještě zdramatizovat. Byli častěji na míči, domácí tým spoléhal na zabezpečenou obranu a rychlé kontry. K vidění byly dramatické momenty na obou stranách, několikrát se rozezvučela i branková konstrukce. Polička nakonec svůj dvoubrankový náskok uhájila až do závěrečného hvizdu, před odvetou v Mohelnici jsou šance obou týmů na postup stále ještě otevřené. Novabrik vede v sérii 1:0 a na tahu jsou teď hráči Moravské Třebové.

VPS Novabrik Polička – Šakalí hněv Moravská Třebová 2:0 (2:0), branky: Kovář, Mužík.
Moravská Třebová: Kubica, Okrouhlý, Němec, Frisch, Novotný, Sedláček, Marák.

Rozhodčí: Frajt Oldřich, Šebesta Milan, Uhlár Ivo, delegát: Belžík Jiří.
Stav série 1:0.

Druhý zápas čtvrtfinálové série má v sobotu 17. února v Mohelnici výkop od 19:00.