Rezerva odehrála svůj druhý turnaj

Náš tým „B“ se v neděli 4. 12. 2016 zúčastnil 3. kola Krajské ligy ve Vysokém Mýtě. A jak rezerva prvoligového týmu dopadla? Celkové skóre 5:13 a pouhé 3 body z 9 možných.

Sestava: Hutira – Heger, Frisch, Eliáš, Suchý, Bednář – Ševčík, Sedlák, Konečný, Štaffa Miroslav, Dvořáček

Pobřeží slonoviny Lanškroun – Šakalí hněv „B“ – 6:2  (branky Sedlák, Ševčík)
Utkání měli lanškrounští pod kontrolou celý zápas, když vedli už po 90. vteřinách 1:0 a do poločasu stihli zvýšit ještě o další dvě branky. Nutno podotknout, že i my si vypracovali velké příležitosti, které nebyly proměněny. V druhém poločase naše mužstvo posadil do sedla Jirka Sedlák, když snížil na 3:1, ovšem jen na chvíli, neboť již po další minutě si PS vzalo tří gólový náskok zpět. Co se nepovedlo v poločase prvním, se podařilo v poločase druhém a tak Kuba Ševčík ještě vykřesal jiskřičku naděje, když krásnou střelou k tyči snížil na 4:2. Hrubá chyba při naší standardní situaci, kdy dva naši hráči zůstali stát ve zdi a PS tak mohlo pohodlně zbytek obrany rozebrat do posledního šroubku, znamenalo opět 3 gólovou ztrátu. A přestože se náš tým snažil ještě o malý zázrak, tak už se do plně koncentrované obrany proniknout nepodařilo. Naopak před koncem ještě z brejku upravili lanškrounští na konečných 6:2. Špatnou zprávou pak bylo obnovené zranění Jirky Frische a tak do obrany za něho musel naskočit Heger.

Tisako Tisová – Šakalí hněv „B“ – 5:0
Tvrdě a na hranici pravidel hrající Tisová dokázala po celý první poločas zodpovědně bránit a navíc vstřelili na rozdíl naší rezervy jednu branku do sítě Hutiry. Po změně stran se naše mužstvo snažilo s výsledkem něco udělat, ale za stavu 3:0 již bylo jasné, že se asi ani tento zápas vyhrát nepodaří. Do konce ještě našemu snaživému týmu dali další 2 branky a přes sympatickou hru a velkou snahu aspoň vstřelit jeden gól, utkání skončilo celkem jednoznačnou prohrou. Jediným zápisem do statistik tak zůstala žlutá karta Kuby Ševčíka za faul.

Šakalí hněv „B“ – Družba Vysoké Mýto – 3:2  (branky 3 x Sedlák)
Do tohoto utkání se mírně přeskupili útočné dvojice a očekával se nápor Družby a to především pomocí nakopávaných balónů před naši bránu. Soupeř taktiku sice dodržoval, ale zapomínal na zadní vrátka. Proto se nejdříve individuálně prosadil Jirka Sedlák sám 1:0 a po rychlém protiútoku, kdy šel sám na brankáře, zvýšil na 2:0. Brankáři nedal šanci, ale nutno vyzdvihnout pěkné sklepnutí míče Konečným. Těsně před poločasem se brutálně ocitl půl metra od útočníka Mýta Mira Štaffa a snad drsným dechem došlo k podražení nohou útočníka, který spadl a následoval sporný verdikt. Z penalty snížila Družba na 2:1 a byl konec poločasu. Soupeřovo mužstvo penalta slušně nabudila a tak hned na začátku druhé půlky vyrovnali. Naše mužstvo se však uklidnilo a snad na truc všem perfektně bránilo, a když už něco prošlo na bránu, tak to pokryl spolehlivě Jarda Hutira. Pak se znovu utrhl Jirka Sedlák a vstřelil svůj třetí gól a rozhodující branku tohoto zápasu. Naše mužstvo pak zuby nehty tento stav udrželo do konce i za cenu zdržování, za což Heger dostal žlutou kartu a přispěje tak do společné kasy.

Hodnocení turnaje:
Konec dobrý všechno dobré. Byť jsme prohráli dva zápasy, tak se jednalo o prohry s týmy, které jsou po 3. kole umístěny v tabulce dost vysoko. Důležité bylo, že jsme si Družbu v tabulce nenechali utéct a na Zanzibar na 4. místě ztrácíme pouze bod. Co se týká hry – stále svůj styl hledáme, útok je často dost vzdálen od obrany, když se postaví na správná místa, jsme celkem v obraně silní. Je potřeba zapracovat na útočné fázi, neboť celkové skóre 8:18 mluví za vše.

Attachment