Rezerva vstoupila do nové sezóny

Šakalí hněv Moravská Třebová „B“ – Zanzibar Lanškroun  1:5 (branka Ševčík)
S výrazně pozměněnou sestavou oproti roku minulému, se vrhl tým šakalího béčka do boje se Zanzibarem. Taktika hrát ze zajištěné obrany dostala trhlinu hned po pár vteřinách, kdy Zanzibar z prvního útoku vstřelil gól. První utkání pro některé hráče znamenalo zvýšenou nervozitu, z čehož vyplývaly chyby, které Zanzibar dokázal trestat a tak do poločasu vedl o tři branky. Náš tým měl sice jisté náznaky šancí, ale protože v tomto zápase drhla především spolupráce, kdy někteří hráči spolu nastoupili poprvé, tak z těchto pološancí byly jen střely mimo bránu. Do druhého poločasu se Zanzibar maličko zatáhl, čímž dal prostor pro naše hráče a hned z toho bylo několik dalších možností, jak ohrozit branku soupeře. Chvílemi však chybělo potřebné štěstí pro dokončení celé akce. Dalšími individuálními chybami jsme obdrželi dva góly do prázdné brány, čímž náš tým ztratil naději na lepší výsledek. Ke konci zápasu ještě korigoval stav čestným úspěchem Kuba Ševčík.
Sestava: Matoušek – Eliáš, Šejnoha, Heger, Huryta – Ševčík, Dvořáček, Vašíček, Krutílek, Scholze

Šakalí hněv Moravská Třebová „B“ – VPS Novabrik Polička „B“ 2:0 (Eliáš, Dvořáček)
Do druhého zápasu přijel náš tým podpořit Michal Suchý a oproti prvnímu zápasu si odpočinuli Matoušek a Huryta. Do brány si stoupl Heger, což znamenalo jasnou taktiku týmu: nenechat soupeře vystřelit. Taktika se prakticky dodržela (respektive musela zvlášť, když z druhé střely na bránu vyklouzl míč našemu brankáři z rukou do břevna a od něj zpět do rukou) a jako bonus ještě dokázal po velmi pěkné akci vstřelit Eliáš vedoucí a jak se ukázalo později i vítězný gól – 1:0!. Do poločasu si soupeř vytvořil několik šancí, ale buď netrefil bránu, nebo trefili ruce Hegera. I po poločase naši útočníci velmi dobře napadali rozehrávku soupeře, čímž znemožňovali rozehru soupeře na jejich hbité útočníky. Klinickou smrt jsme přežili ve chvíli, kdy si soupeřův útočník zahrál bago v brankovišti s Michalem Suchým a nebyl schopen jej prostřelit a vyrovnat. Toto bylo asi zlomovým bodem, protože chvilku po té dobře napadal Dvořáček a zpětná přihrávka na brankáře skončila k překvapení všech v síti Poličky – 2:0!. Do otevřené obrany a odkryté branky mohli ještě vstřelit banky Dvořáček i Ševčík, ale nepodařilo se. Další šance si už moc Novabrik nevypracoval a i proto souboj béček vyhrál náš tým z Moravské Třebové a připsal si tak první výhru.
Sestava: Heger – Suchý, Eliáš, Šejnoha, Vašíček – Krutílek, Scholze, Dvořáček, Ševčík

Hodnocení turnaje:
Turnaj ukázal, že je potřeba mít v týmu kvalitu i zkušenost, což rozhodně přinesli Eliáš, Dvořáček a Ševčík. Pokud se tým vyvaruje individuálních chyb a zlepší před finální souhru, mohl by tento tým být konkurenceschopný i dalším týmům.