Výhra nad Dobříčí, prohra s Větřním

• in

FK Adria Dobříč – Šakalí hněv Moravská Třebová 1:3 (1:0), branky Marák, Lošťák, Sedláček.
Hned od začátku utkání jsme se chopili taktovky a diktovali tempo hry. První akce soupeře ve 2. minutě nás vrátila zpátky na zem a po brance Bejbla jsme prohrávali. Nedůrazné bránění nás totiž trápí celou sezónu. Od této chvíle se utkání změnilo v monotónní snahu šakalů o vyrovnání, Dobříč hrozila z brejků. Několikrát jsme opět trefili brankovou konstrukci a když už se nám podařilo vyrovnat, nemohl být gól uznán kvůli údajné ruce Širůčka. Dobříč držel 35. minut v zápase gólman, který svoji svatyni doslova zabetonoval. V této minutě se na nás konečně usmálo štěstí a Marák vyrovnal. Dobříč tak musela totálně překopat svoji taktiku bránění hubeného náskoku a rázem to bylo na hřišti poznat. Povolenější obrana nabízela šakalům více možností k rychlým protiútokům a Lošťák a Sedláček toho zkušeně využili, čímž dali výsledku konečný a nejspíše i spravedlivý ráz.

Bombarďáci Větřní – Šakalí hněv Moravská Třebová 4:2 (2:1), branky Němec, Matocha.
Utkání přímých konkurentů zastihlo šakaly na začátku obou poločasů v nedbalkách a sami se tak připravili o lepší výsledek. Větřní bylo častěji na balónu, Beránek na pozici libera rozděloval míče a pro šakaly bylo těžké prosadit se. A když už se nám Němcem podařilo vyrovnat na 1:1, nekompromisní Soukup po minutě vrátil vedení zpět na stranu soupeře. Gól čerstvého mistra Evropy do 21 let Píchy v 17. minutě znamenal náš pád až na dno a šlo se do šaten. Začátek druhého poločasu opět nezachycen a po další chybě 4:1 pro soupeře. Šakalům se nedá upřít snaha, Matochou dokonce snížili, ale k obratu to bohužel nevedlo.

Moravská Třebová: Vykydal, Hutira – Lošťák, Marák, Němec (kapitán), Sedláček, Širůček, Studený, Okrouhlý, Matocha.