Šakalové vyhráli český pohár 2017/2018!!!

Národní finále českého poháru v sálovém fotbale se v mohelnické sportovní hale stalo kořistí pořádajícího týmu Šakalí hněv Moravská Třebová, který ve finále smetl Bombarďáky Větřní 4:0.

Celodenní maratón utkání odstartoval v devět hodin ráno. A začalo se pěkně zostra. Úvodní duel mezi Šakalím hněvem Moravská Třebová a obhájcem titulu PCO Rudolfov totiž snesl nejpřísnější měřítka kvality a konečné vítězství domácích předznamenalo další průběh turnaje. Jak už to na pohárových turnajích bývá, vždy se objeví překvapení mimo okruh mužstev hrajících celostátní ligu. Tuto roli letos obsadil Futsal Kroměříž, který dokázal udolat po penaltových rozstřelech jak PCO Rudolfov, tak také Chemcomex Praha. Jedinou výjimkou bylo utkání proti Moravské Třebové, které skončilo vcelku jednoznačně a posunulo šakaly do semifinále. O druhé místo v tabulce se svedl úporný boj mezi všemi třemi zbývajícími týmy až nakonec musely rozhodovat jejich vzájemné zápasy. Chemcomex Praha totiž sice šťastně udolal Moravskou Třebovou 1:0, ale protože v závěrečném strhujícím utkání podlehl týmu PCO Rudolfov 3:4, radoval se z postupu díky výhrám z penaltových rozstřelů ten třetí vzadu, Futsal Kroměříž.

Průběh druhé skupiny byl o poznání klidnější a přinesl tři výhry Bombarďáků Větřní. O prvním místě ve skupině rozhodlo vzájemné utkání se Zanzibarem Lanškroun a i když východočeši favorita potrápili, radoval se jeho zkušenejší ligový soupeř. Aniž by to kdokoliv věděl, o druhé postupového místo se svedl boj hned v prvním utkání této skupiny mezi krajskými účastníky poháru Autocentrem Jílové a Zanzibarem Lanškroun. A protože toto utkání vyhrál Lanškroun, šel do semifinále on. Druhý ligový celek této skupiny SK SICO SC Jilemnice totiž na turnaji překvapivě neuhrál ani bod a skončil ve skupině poslední.

Úvodní semifinále nabídlo východočeské derby a v něm už Šakalí hněv Moravská Třebová nenechal nikoho na pochybách, s jakými plány do českého poháru nastoupil. Lanškroun sice dokázal skoro celý poločas vzdorovat, ale na takticky vyzrálejšího soupeře nestačil. Druhé semifinále přineslo vyrovnanou bitvu mezi Větřním a Kroměříží, kterou rozhodl rozdílový gól z konce prvního poločasu. A i když futsalisté zastupující zlínskou sálovku dřeli do posledních vteřin, vyrovnání jim dopřáno nebylo.

Penaltoví specialisté z Kroměříže brali po dalším úspěšném rozstřelu bronzové medaile. Zanzibar Lanškroun obsadil sice nepopulární čtvrté místo, svými výkony však prokázal svůj ligový potenciál.

Před finálovým utkáním bylo jasné, že český pohár v sálovém fotbale pozná premiérového vítěze. Bombarďáci Větřní nastoupili do svého třetího finále za poslední tři roky, pro šakaly to byla druhá finálová zkušenost po nezapomenutelné valtické jízdě z roku 2015. Bylo jasné, že uspěje ten, kdo dokáže lépe zmobilizovat poslední zbytky sil po náročném turnaji. A jak se záhy ukázalo, byl to Šakalí hněv Moravská Třebová, kdo tahal za delší konec provazu. Pro Větřní je konečný výsledek krutý, jednalo se o jejich jedinou porážku v turnaji. Moravská Třebová si díky triumfu zahraje v roce 2019 Evropskou ligu (UEFS Cup).

Moravská Třebová: Kubica – Okrouhlý, Matocha, Novotný, Frisch, Adamec, Blaha, Marák, Nováček. Trenér: Jan Trefil.

SKUPINA A (2 x 15 MINUT):
Šakalí hněv Moravská Třebová – PCO Rudolfov 3:2 (1:2). Branky: Matocha, Blaha, Marák – Hačka, Pouzar. Chemcomex Praha – Futsal Kroměříž 2:2 (0:0), PK: 1:3. Branky: Havrda 2 – Kaďorek, Mršták. Šakalí hněv Moravská Třebová – Chemcomex Praha 0:1 (0:0). Branky: Rott. PCO Rudolfov – Futsal Kroměříž 3:3 (1:1), PK: 5:6. Branky: Lengyel, Hačka, Pomeje – Kaďorek 2, Buksa. Šakalí hněv Moravská Třebová – Futsal Kroměříž 4:1 (2:0). Branky: Matocha 2, Frisch, Marák – Kaďorek. PCO Rudolfov – Chemcomex Praha 4:3 (2:1). Branky: Hačka 2, Jasanský, Pouzar – Havrda 2, Fichtner.

Pořadí: 1. Šakalí hněv Moravská Třebová (6 bodů), 2. Futsal Kroměříž (4), 3. PCO Rudolfov (4), 4. Chemcomex Praha (4).

SKUPINA B (2 x 15 MINUT):
Autocentrum Jílové – Zanzibar Lanškroun 2:3 (1:2). Branky: Rangl, Just – Mizerák, Komínek, Knápek. Bombarďáci Větřní – SK SICO SC Jilemnice  3:1 (1:0). Branky: Beránek, Weinhard, Pils – Vašek. Autocentrum Jílové – Bombarďáci Větřní 1:5 (0:3). Branky: Feledi – Weinhard 2, Pícha, Pils, Grznárik. Zanzibar Lanškroun – SK SICO SC Jilemnice 2:0 (0:0). Branky: Stasiowsky 2. SK SICO SC Jilemnice – Autocentrum Jílové 0:5 (0:4). Branky: Feledi 3, Malowanyj, Bártko. Bombarďáci Větřní – Zanzibar Lanškroun 3:1 (0:0). Branky: Ohnsong, Weinhard, Cais – Smrkal.

Pořadí: 1. Bombarďáci Větřní (9 bodů), 2. Zanzibar Lanškroun (6), 3. Autocentrum Jílové (3), 4. SK SICO Jilemnice (0).

SEMIFINÁLE (2 x 20 MINUT):
Šakalí hněv Moravská Třebová – Zanzibar Lanškroun 5:2 (4:1). Branky: Matocha 2, Novotný 2, Marák – Stasiowsky, Mizerák. Bombarďáci Větřní – Futsal Kroměříž 4:3 (4:3). Branky: Pícha 2, Weinhard, Pils – Matoušek, Kalina, Mršťák.

3. MÍSTO (PENALTOVÝ ROZSTŘEL):
Futsal Kroměříž – Zanzibar Lanškroun 4:3.

FINÁLE (2 x 20 MINUT):
Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní 4:0 (0:0). Branky: Matocha 2, Blaha, Frisch.

Nejlepší hráč turnaje: Marek Matocha (Šakalí hněv MoravskáTřebová)
Nejlepší střelec: Marek Matocha 7 gólů (Šakalí hněv Moravská Třebová)
Nejlepší brankář: David Kubica (Šakalí hněv Moravská Třebová)

Obrovské poděkování patří ZŠ Mlýnská Mohelnice, florbalovému týmu FBC Mohelnice a městu Mohelnice. Zvláštní poděkování patří Pavlu Grünwaldovi, ve kterém jsme nalezli spřízněnou duši a můžeme se tak v Mohelnici cítit jako doma.

Attachment