Suverénní Zlín jde do Final Four

Šakalí hněv Moravská Třebová – SMR Plus Zlín 2:7 (0:3), branky Okrouhlý, Matocha.
ŽK: 2:4. Chyby: 3:8. Konečný stav série: 0:2.
Před zaplněnou mohelnickou halou nenechal obhájce prvenství ze Zlína nikoho na pochybách o své výborné formě a i přes vyrovnaný úvod zápasu nakonec suveréně dokráčel do pražského Final Four. Domácí poučeni katastrofálním úvodem prvního utkání začali ze zabezpečené obrany. Vypracovali si i šance, ale na strážce zlínské svatyně nikdo v prvním poločase nevyzrál. Zlínští čekali na chyby a jak už bohužel bývá zvykem, dočkali se velmi brzo. Nákop Halody z vlastní poloviny totiž k překvapení všech skončil v bráně a rozhozená obrana pak vyprodukovala ve 14. a v 15. další dvě minely, které rozhodly osudu utkání.

Také ve druhém dějtví futsalisté Zlína postupně navyšovali svůj náskok a během jedné minuty opět vstřelili další dvě branky. Domácí tým se mohl poprvé radovat ve 29. minutě, kdy Okrouhlý snížil na 1:5. Závěr utkání si Zlín zkušeně pohlídal a přidal šestou trefu. Domácí Matocha na konci druhé půli snížil na 2:6, ale Zlín znovu kontroval na 2:7, když hostující Talaš zkompletoval hattrick.
Ševci si tak zajistili postup do Final Four, kde v opakování loňského finále vyzvou Poličku. Šakalové se loučí s letošním ročníkem, Zlín je de facto přestřílel. Moravská Třebová totiž inkasovala ze dvou duelů celkem 18 branek, což je opravdu hodně.

Moravská Třebová: Hutira, Vykydal D., Sedláček, Novák, Němec, Zdržálek, Murin, Okrouhlý, Štaffa J., Matocha, Staněk.