Ve Španělsku výhra, remíza a prohra

První evropská zkušenost čekala na Šakalí hněv ve španělském letovisku Lloret de Mar, kde se od 1. do 6. května 2016 pořádal pohár UEFS. Los nám do skupiny přisoudil fracouzský tým Nimes – Rodilhan a Torpedo MAMI Moskva.

Po infarktovém průběhu jsme první zápas prohráli s Nimes po penaltách, když v normalní hrací době skončilo utkání 2:2. Góly Němec a Spálenský. V utkání jsme neustále dotahovali a při penaltovém rozstřelu stál obrovský kus štěstí na francouzských sálovkách.

Cíle pro druhé utkání jsme naplnili jen z části. Podařilo se nám vsítit branku, bohužel jsme jich obdrželi mnohem více, než čemu odpovídal průběh hry. Torpedu – MAMI Moskva jsme podlehli 1:11 (0:7), gól dal nezastavitelný Pavel Němec. Do druhého poločasu musel do brány nastoupit Martin Potáček a svoji neproměněnou penaltu ze zápasu s Nimes odčinil několika famózními zákroky.

V zápase o konečné umístění jsme porazili norský KSI Futsal Club 4:3 (3:0). Branky: Kozák 2, Špaček, Němec.
Jednalo se o historicky první výhru na evropských pohárech!!!
Šanci uspět nám dal Jarda Hutira, který udržel Nory na uzdě, když jim nedovolil skórovat ani z těch nejvyloženějších pozic. Tým mu poděkoval vražednou půlminutou, ve které se nám podařilo vsítit tři góly. Ve druhém poločase jsme se dostali pod soustavnější tlak, který vedl ke snížení na 3:2. Timeout přinesl uklidnění a pojištění výsledku ostrostřelcem Martinem Kozákem. Snížení Norů přišlo sekundu před koncem, ale už nic nemohl změnit na konečném 10. místě na poháru UEFS. O našem umístění rozhodlo souběžně hrané utkání Bombarďáků Větřní, ve kterém doslova roznesli fracouzský Aja Aulnay 14:1.

Vítězem se stala ruská Volna Petrohrad, když ve finále zdolala katalánský tým Penya Rec. San Feliu 6:2. Dělené 3. místo berou Torpedo Moskva a Nimes Rodilhan, oba týmy z naší skupiny. Šakalí hněv tak při své premiéře na evropských pohárech obsadil 10. místo, s bilancí jedné výhry, jedné remízy a jedné prohry.

Attachment