Návrat do Mohelnice konečně přinesl body

V regionálním derby se dostali k rychlému vedení hosté Kovářem. První část měla vyrovnaný průběh, přesto nebezpečnější v útočné fázi byli hosté, kterým v navýšení skóre zabránil výtečnými zákroky domácí strážce svatyně Ehrenberger. Ve druhém poločase se podařilo domácím Novotným vyrovnat, ale favorizovanější hosté si dokázali vzít zpět vedení a současně navýšit o dvě branky. Domácí nadále bojovali, ale podařilo se jim pouze snížit na 2:3 Slováčkem. Na víc se již nezmohli neboť v závěru ještě obdržel Slováček červenou kartu po dvou ŽK.
Utkání velmi dobré úrovně zvládli lépe hosté, ale slušel by mu spíše nerozhodný výsledek.

FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová – STAVOBLOCK Polička 2:3 (0:1), branky: Václav Novotný, Petr Slováček. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3 v čase 38:30.

Ve druhém utkání zavítali do Mohelnice k utkání s domácími Šakali zlínští sálovkáři, kteří bojují o postup do playoff. Jenže první část jim hrubě nevyšla. Dopustili se spousty chyb především v rozehrávce, čehož dokázali domácí plně využít a výsledkem byl jednoznačný průběh, když na ukazateli svítil stav 5:1. Druhý poločas byl ze strany hostů jako nebe a dudy, výrazně zvýšili nasazení, agresivitu, presing, čímž přinutili domácí chybovat a těchto chyb dokázali využít až k vyrovnání dvě minuty před koncem na 5:5. V přílišné snaze strhnout vítězství na svou stranu se dopustili před koncem chyby, kterou domácí dokázali potrestat zlínské zmrtvýchvstání a získat tak plný bodový zisk.

Turnaj v Mohelnici nám po dlouhé době ukázal, že dokážeme střílet góly. Dozadu už to taková sláva nebyla a mělo do dokonalosti hodně daleko, ale snad jsme se konečně odrazili ode dna. Ono nám s blížícím se play off asi ani nic jiného nezbývá. Kvalitní utkání s Poličkou jsme si prohráli sami zbytečnými chybami, se Zlínem jsme nakonec byli ti šťastnější.“ glosoval domácí turnaj předseda Šakalů Petr Matoušek.

FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová – Futsal Zlín 6:5 (5:1), branky: Libor Lebiš, Petr Bambušek, Jiří Ferby, Jakub Válek, Honza Lexmaul, Václav Novotný. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:5, 6:5 v čase 39:05.
Moravská Třebová: Ehrenberger, Ferby, Novotný, Lexmaul, Sedláček, Bambušek, Lapčík, Matocha, Válek, Lebiš, Slováček.