Větřní zabilo ducha fair-play

FK Slovan Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní nehráno
Smutná událost zasáhla do futsalového života. Sebevrah zastavil vlak, ve kterém cestovali šakalové k zápasům do Prahy. Spoj kvůli této tragické okolnosti nabral zpoždění, které zapříčinilo, že do Radotína naší futsalisté přijeli se zpožděním. S předstihem jsme o skutečnosti informovali všechny zainteresované strany a prosili o shovívavost ve spojení s tragickou událostí. Výsledkem je kontumace a administrativní prohra, protože vedení našeho soupeře Bombarďáci Větřní se rozhodlo zabít i ducha fair-play, využilo možnost snadno získat body a odmítlo na nás byť jedinou minutu čekat. I když se poté snažili své jednání omluvit tím, že jim řády ani jinou možnost neumožnily, bylo to právě jenom Větřní, kdo rozhodl o tom, že se utkání nehrálo.
Takové jednání se neslučuje se základními principy úcty k lidskému životu a je pro nás opravdu obtížné a složité v takové společnosti jakkoliv dále fungovat.

„V soutěžním řádu nebyla čekací doba uplatněna m.j. proto, že někdy ani není z technických důvodů možná – hrajeme 4 utkání v turnaji a musíme vzít v potaz i možnosti a časový rozvrh majitelů hal. Pokud to ovšem časově vychází a všechny zúčastněné týmy souhlasí s posunutím, může rozhodnout delegát turnaje jako oprávněný zástupce řídícího orgánu soutěže“.
Vladimír Vitásek, místopředseda ČFSF.

FK Slovan Moravská Třebová – AC Sparta Praha 1:2 (1:2). Branka: Matocha
Šakalové nastoupili v Praze k jednomu utkání a proti silné Spartě se vytáhli velmi poctivou a kvalitní hrou, za kterou by si možná nějaký ten bodík zasloužili. Nehraje se však na zásluhy, nýbrž na body, a ty brali Pražané. Všechny tři góly padly během úvodních osmi minut, potom gólmani neprodyšně zamkli svoje svatyně a skóre se více nezměnilo. Šakalové dělali možné i nemožné pro vyrovnání, soupeř se bál o výsledek až do poslední sekundy, ale udržel ho.

Moravská Třebová: Vykydal – Vogl, Lasovský, R. Matocha, Závitkovský, M. Matocha, Pazdera, Langer, Fialka.

Attachment