K postupu do semifinále chyběl kousek

Rozhodující utkání čtvrtfinálové série mezi Zlínem a Moravskou Třebovou se neslo ve znamení kombinační hry obou celků.  První větší šanci měl Zlín, střelu Kováře však Ehrenberger nenechal i za pomoci tyče dojít do své branky. Ani šakalové nechtěli zůstat pozadu. Valenta střílí mezi nohy brankáře Kizy, ale míč se nešťastně odráží vedle branky. Následuje roh po němž se dostává ke střele Lasovský, ta jde mimo, ale od domácího Juliny se míč odráží do zlínské svatyně a posílá hosty do vedení. O dvě minuty později ztrácí Zlín nepochopitelně na polovině hrací plochy míč, čehož využívá opět Valenta a zvyšuje vedení hostů střelou pod padajícím Kizou na rozdíl dvou branek. Hra nabírá na tempu, neboť Zlín musí s nepříznivým vývojem něco dělat. Je to Velev, který se uvolní na šestce a nasadí „housle“ gólmanovi hostů. Po tomto kontaktním gólu však brzy přibrzdí snahu domácích dvě rychlé branky hostů: Válek šikovně podél vyběhnuvšího brankáře domácích a Valenta, který vyrovnává stav „houslí“ brankářům a svůj tým posílá do překvapivého vedení 4:1. V dalších minutách pak zafunguje z minulých sezon známá spolupráce Ulman – Haloda. Znovu nalezený Ulman dvakrát nabíjí Halodovi a nechává jej vyniknout. Stav je 3:4 z pohledu domácích a z lavičky jde jasný pokyn: do poločasu vyrovnat. Gól padá, ale po špatné rozehrávce Kizy do jeho vlastní branky. Poločas tak vyhrávají šakalové 5:3. První půli lze charakterizovat tak, že v relativně vyrovnané hře domácí po několika fatálních chybách nechali vyniknout soupeře a umožnili mu zasloužené poločasové vedení.
Domácí nastoupili do druhé poloviny s Jakubčíkem v brance a snahou o zvrat v utkání, hosté s úmyslem dotáhnout utkání do vítězného konce. V druhé půli bylo vidět několik šancí na obou stranách i skvělé zákroky obou gólmanů. Důležitým momentem byla 27. minuta, kdy po závaru v brankovišti poslal Velev patičkou míč za sebe, kde dobíhal nikým neatakovaný Světlík a snížil na rozdíl jediné branky. V další fázi utkání hosté znervózněli a domácí začali přebírat iniciativu. Byli podstatně aktivnější a vytvořili si několik šancí, v nichž byl opět aktivní Ulman. Ale ani hosté nezůstávali pozadu, zejména střela do protipohybu brankáře volala po gólu, ten však zázračně stačil ještě míč směřující do branky v pádu odrazit. Také Vogl sám před Jakubčíkem neuspěl a ani další pokus o obhození v 38.minutě kýžený efekt nepřinesl. A tak, když nedali branku hosté, povedlo se to čtyřicet dva vteřin před koncem domácím. Velev našel v brankovišti nekrytého Ulmana a ten odvrátil v hodině dvanácté svůj tým od vyřazení a vykřesal pro něj šanci na postup.
V prodloužení 2x 5 minut bylo k vidění ještě několik šancí na obou stranách. Tu největší zahodil Ulman když svůj trestný kop poslal vysoko nad branku. Klíčovým momentem byla 44. minuta, kdy po dalším faulu hostů kopal trestný kop Haloda a přesnou střelou k tyči a poslal domácí poprvé v utkání do vedení. Hosté měli ještě dvě šance (Lasovský,Válek), ale minuly se účinkem. A tak v poslední minutě pečetil stav a postup Zlína do Final Four jejich nejlepší hráč Ulman. Hosté, kteří zejména po příznivém průběhu prvního poločasu byli dnes asi nejblíže v historii k postupu do závěrečné fáze ligy, byli rovnocenným protivníkem. Postoupit mohl kterýkoliv z týmů. Šťastnější byl ten domácí.