Drama až do konce, aneb nakonec se smály Bukvice! Vrchol sezony za dveřmi!

Poslední, desátý turnaj východočeské krajské ligy v sálovém fotbalu – futsalu byl k vidění 24. 1. 2015 ve Vysokém Mýtě. Ledacos nasvědčovalo zápletce do posledních minut a tak to také nakonec vypadalo. Šakalí hněv se utkal se třemi nelehkými soupeři a především zápas s aspiranty na titul Bukvicemi Vysoké Mýto mohl hodně napovědět o konečném umístění na pomyslném stupni vítězů obou celků. Celek z Mýta si dělal dokonce zálusk na metu nejvyšší. Při neúčasti poličského Novabriku, který již měl všechny zápasy odehrány, bylo otázkou, zda Bukvice dokáží ze svých čtyř zbývajících zápasů smazat náskok Novabriku a dostanou se na první místo. Taktéž jim ale los postavil do cesty týmy patřící k jedněm z lepších v lize. Nakonec jim cestu za titulem usnadnili Jokers Polička, kteří se k poslednímu turnaji nedostavili a pohřbili svoje šance na třetí místo.

Šakalí hněv Moravská Třebová:
L. Vykydal – K. Müller, P. Němec, M. Suchý, V. Huryta – M. Sedláček, T. Staněk, P. Matoušek, Š. Gallik

Šakalí hněv Mor.Třebová – Bukvice Vysoké Mýto 1:2 (1:1)    Branka: T. Staněk
“Zápas o vše“ bylo utkání mezi šakalama a Bukvicema. Třebovští, poučeni z předchozího vzájemného střetnutí kdy brzy prohrávali o dvě branky, začali opatrně a soustředili se na defenzivu. Tři slibné šance M. Sedláčka z úvodu zápasu zůstaly nevyužity a tak šel do vedení , jak to tak ve sportu už bývá, soupeř, když se bukvický útočník obtočil kolem V. Huryty a angličanem otevřel skóre 0:1. První poločas vyrovnané bitvy se chýlil ke konci a běžely poslední vteřiny, když v brejku utekl M. Sedláček, předložil míč svému parťákovi z útoku T. Staňkovi a ten krásným obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře rozvlnil síť zároveň se závěrečnou sirénou 1:1. Ve druhé půli se po rohu prosadily opět Bukvice a nikým nehlídaný útočník strhl vítězství na stranu Vysokého Mýta. Závěr utkání si i přes několik nadějných šancí šakalů své vítězství pohlídali a udělali tak důležitý krok v útoku na titul.

Šakalí hněv Mor.Třebová – Pardál Dolní Újezd 4:0 (1:0)   
Branky: T. Staněk, P. Němec, K. Müller, M. Sedláček
Ve druhém zápase se střetly týmy, jejichž první vzájemné střetnutí skončilo remízou 2:2. V odvetě však měli třebovští otěže pevně v rukou a soupeři téměř nic nedovolili. Do vedení se dostali, když T. Staněk stahovačkou posadil na zem obránce a propálil i brankáře 1:0. Druhou branku dal P. Němec, který si dvakrát vyměnil míč s M. Sedláčkem a totálně tak vyšachovali obranu soupeře 2:0. Po individuální akci V. Huryty, který předložil přihrávku před odkrytou branku K. Müllerovi, už to bylo 3:0. A když po rohu vrátil hlavou míč před branku K. Müller a jeho sklepnutí si našel štírek M. Sedláček, bylo dokonáno 4:0.

Šakalí hněv Mor.Třebová – Tisako Tisová 1:3 (1:1)   
Branka: K. Müller
V zápase, kdy už „o nic“ nešlo, se soupeř z Tisové dostal do vedení. Ze strany šakalů to po čtyřzápasové pauze nebylo ono, chyběla lehkost a pohyb. Avšak přesto se jim podařilo vyrovnat po krásné akci, když M. Suchý vyškolil v rohu obránce, naservíroval přihrávku jak na zlatém podnose na K. Müllera a ten se v tváří tvář brankáři nemýlil 1:1. Pak ale dvakrát udeřilo Tisako a připsalo si tak cenný skalp třetího celku konečné tabulky.

Turnaj hodně ovlivnila neúčast Jokers Polička, kteří měli ve svých silách hodně zamíchat pořadím na stupni vítězů. Tým Bukvice Vysoké Mýto nakonec ze svých čtyř utkání získal potřebných 10 bodů, aby se vyhoupl o jeden bod na první místo před poličskou rezervu Novabriku a třetí skončil Šakalí hněv o pět bodů právě před Jokers Polička.
Tím Šakalí hněv ve své pětileté historii dosáhl na nejlepší umístění. Předchozí dvě čtvrtá místa tak ještě o stupínek vylepšil.

Vrchol úspěšné sezony na šakaly a moravskotřebovskou sálovou kopanou – futsal ještě čeká. Stejně jako loňský rok totiž Šakalí hněv bude reprezentovat region na finále Českého poháru. Turnaj se hraje v moravských Valticích 7. 2. 2015 a Moravská Třebová se zde utká postupně s Chemcomexem Praha (loňský vítěz ligy, poháru a Ligy Mistrů) v zahajovacím utkání, poté s dalším účastníkem Celostátní ligy SK SICO SC Jilemnice (8. místo v Celostátní lize) a Autocentrem Jílové, reprezentující ústecký kraj.