Premiéra s příchutí dramatu

Šakalí hněv Moravská Třebová – SMR Plus Zlín 2:3 (1:1), branky: Matocha, Spálenský.
Po počátečním vzájemném poznávání se do dvou šancí dostali zlínští bez brankového vyjádření, měli mírnou převahu, ale největším problémem byla snaha po kombinacích dostat míč až „do kuchyně“. Vždy ale ztroskotali na dobře fungující obranné hře šakalů v čele s výborným Hutirou v brance. Třebovští futsalisté však nezapomínali využít každou příležitost k ohrožení zlínského Soukeníka a po jedné z nich se dokonce Matochou ujali vedení. Zlínští dokázali brankami ve 13. a 27. minutě výsledek otočit a to ještě neproměnili penaltu. Když ve 32. minutě Spálenský po trestném kopu vyrovnal, utkání spělo k zasloužené remíze. Julina byl bohužel proti a dvě minuty před koncem strhl vedení na stranu zlínských, kteří ustáli i závěrečný tlak a získali první body letošního ročníku.

Šakalí hněv Moravská Třebová – SK SICO SC Jilemnice 7:5 (1:3), branky: Matocha 2, Němec 2, Zdržálek 2, Sedláček.
Pokud se nechcete na sálovce nudit, máte jednu jistotu – zápasy šakalů s Jilemnicí. Thriller na pokračování v kulisách zlínské haly Euronics odstartovala oťukávací desetiminutovka, kterou rázně uťal průnikem Zdržálek a otevřel skóre. Bohorovná pohoda třebovských futsalistů přinesla do poločasu zasloužený trest, jilemnickým klid a poločas 1:3 v náš neprospěch. V trestání chyb jsou naši soupeři totiž nemilosrdní. Druhý poločas přinesl třebovský tlak, snížení Němce, které jsme si neužili ani minutu. Hra vabank totiž s sebou přináší brejkové přiležitosti a naše převaha tak zcela nelogicky vygradovala nárůstem skóre na hrozivých 2:5 pro Jilemnici. Naprostý zmar směřující k porážce, k dokreslení smutného dramatu chyběl pouze hozený ručník do ringu. Pět minut před koncem se naší jedinou snahou stal pokus o snížení na rozdíl dvou gólů, což by nám alespoň zaručilo, aby se poslední tři minuty hrály na čistý čas. Tonoucí se stébla chytá. Následuje střih, uragán a kdo nebyl v hale, neuvěří. Sedláček vymete šibenici a snížil na 3:5, přetížená obrana Jilemnice zahrává rukou v brankovišti a Zdržálek nekompromisně z penalty dává na 4:5. Vše ostatní je jak ze snu. Nezastavitelný Němec vyrovnává na 5:5, Matocha trefuje horní růžek branky a z šakalů se stává černé radující se klubko u střídaček. Sedmý gól Marek Matocha přidává v podstatě v zápětí a hned po něm úchvatné drama končí. Těšíme se na další dějství.

Moravská Třebová: Hutira, Zdržálek, Sedláček, Spálenský, Matocha, Müller, Štaffa, Němec, Brychta.