Z Prahy vezeme nečekaný debakl

Chemcomex Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová, futsalový oddíl TJ Slovan 9:1 (5:1)

Chemcomex: Vozár, Suchůrek – Bialek, Šafář, Kamas, Šafránek – Havrda, Sop, Šafář, Rott, Kuchárik, Šnídl
Moravská Třebová – Vykydal – Trnka, Marek, Novák, Sedláček, Huryta, Müller, Spalenský, Němec, Suchý, Matoušek.
Branky: Havrda 3, Šafránek, Rott, Šnídl, Bialek, Kuchárik, Šafář – Müller

Do úvodního čtvrfinálového utkání jsme vstoupili s jasným důrazem na soustředěnou obranu a snahou co nejvíce eliminovat tlak domácích. Do 7. minuty se nám dařilo taktický záměr do puntíku plnit a hrozili jsme z brejkových situací, když nejčastěji ostřežitost pražanů testoval agilní Sedláček. V sedmé minutě se bohužel ujal vedení Chemcomex, když krásnou kombinaci zakončil z bezprostřední blízkosti Jan Šafář. Gól přinesl na kopačky domácích patřičný klid a narůstající, místy až drtivý tlak. Akcie Šakalů v těchto fázích hry držel pouze fantasticky chytající Vykydal. Z naší strany to byly ojedinělé pokusy z rohu po ose Spálenský – Sedláček a neúšpěšná střela Spálenského po autovém vhazování. Jako rozhodující pro vývoj utkání se ukázalo 180 sekund v rozmezí 13. až 16. minuty. Na 2:0 totiž zvýšil po přihrávce Jana Šafáře z pravého rohu podél brankové čáry Ondřej Havrda. Na 3:0 zvýšil po přihrávce Ondřeje Šafránka střelou ze středu z hranice brankoviště Milan Bialek. A na 4:0 zvýšil po přihrávce zprava od Milana Bialka Ondřej Šafránek. Vzápětí sice snížil po povedené akci Kamil Müller, ale ještě do půlky zužitkoval přihrávku zleva od Martina Sopa Ondřej Havrda a rázem to bylo opět o čtyři góly. Tímto stavem skončíl první poločas.
Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu jako ten první. Neúnavný Sedláček zkoušel několikrát projít celé hřiště, ale když už se dostal do zakončení, v bráně stál pozorný Vozár. Do deváté minuty jsme drželi „příznivější“ podobu skóre, naše hrubé chyby bohužel rozhodly o zcela jasném výsledku. Chemcomex každou nemilosrdně potrestal a Rott, Havrda, Kuchárik, Šnídl upravili konečné skóre až na hrozivých 9:1. Naše náznaky šancí skončily vždy mimo bránu, nebo jako v případě Trnky zakročil Vozák a míč vytěsnil do autu. Od pověstné desítky nás uchránil pouze skvěle chytající Vykydal.