Povinnost splněna, avšak duchovní otec K. Kukol na infarkt!

Poslední sobota před Vánocemi patřila ve Vysokém Mýtě opět krajské lize v fotbalu.
Na turnaji nestartovaly pouze týmy Jokers Polička a Zanzibar Lanškroun, a tak se neúplná tabulka po turnaji zápasově téměř vyrovnala. Celkově se však v turnajovém systému srovná počet odehraných zápasů opravdu až po posledním turnaji.
Mezi startujícími týmy nechyběl ani moravskotřebovský Šakalí hněv, který ve třech zápasech změřil síly s týmy Pardál Dolní Újezd, Čistírna Česká Třebová a Football Magicians Vysoké Mýto. Tým doplnil pro tento turnaj Ladislav Švanda, jelikož pro Vaška Hurytu platil trest za obdrženou modrou kartu v předchozím turnaji, a tak nemohl do prvního zápasu nastoupit.

Šakalí hněv: L.Vykydal – K.Müller, P.Němec, M.Suchý, V.Huryta – M.Sedláček, T.Staněk, P.Matoušek, F.Trnka, L.Švanda

Šakalí hněv M.Třebová – Pardál D.Újezd 2:2 (1:1)   Branky: K. Müller, T. Staněk
Místo distancovaného V. Huryty se tak v prvním zápase do druhé obranné dvojice posunul univerzál P. Matoušek a L. Švanda zaujal pozici v útoku vedle F. Trnky. Pardál zvolil v utkání velmi defenzivní taktiku, s níž se třebovští dlouho nedokázali vypořádat a když po rychlých brejcích hráči Dolního Újezdu několikrát nebezpečně zahrozili, bylo to jen varování, jelikož trest přišel záhy 0:1. Prolomit obranný val soupeře se podařilo až K. Müllerovi, jenž bodlem z dálky propálil brankáře 1:1. V druhém poločase se „písnička“ opakovala. Srdnatě hrající dolnoújezdští šli opět do vedení po jednom z brejků a vyrovnání měl na starosti tentokrát T. Staněk po přiťuknutí od M. Sedláčka. V závěru ještě šakalové sahali po vítězství, ale nedokázali proměnit ani nejvyloženější šance, a tak museli brát alespoň remízu.

Šakalí hněv M.Třebová – Čistírna Č.Třebová 3:2 (2:0)   Branky: M. Suchý 2, T. Staněk

V derby dvou Třebových to vypadalo ze začátku na jednoznačnou záležitost, jelikož ta Moravská, šla do dvoubrankového vedení zásluhou M. Suchého, který svoji druhou branku vstřelil dokonce ve futsale málo vídanou hlavičkou po dlouhém výkopu L. Vykydala. Ve druhé půli se však Šakalí hněv trápil v koncovce a hráčům Čistírny narostla křídla a dokázali dokonce srovnat na 2:2. Zlom v utkání nadešel paradoxně až s oddechovým časem českotřebovských dvě minuty před koncem. Kapitán šakalů L. Vykydal zkritizoval a zároveň motivoval své spoluhráče a na palubovce to bylo hned znát. A kdo jiný by tu zodpovědnost měl vzít na sebe než nejlepší střelec šakalů v této sezoně T. Staněk? Po autovém vhazování K. Müllera se obtočil kolem obránce, obešel dalšího a střelou „pod víko“ strhl vítězství půl minuty před koncem na stranu zkušenějších Šakalů 3:2.

Šakalí hněv M.Třebová – Football Magicians V.Mýto 3:1 (2:0)   Branky: L. Švanda, M. Sedláček, M. Suchý
V posledním utkání narazili šakalové na letošního nováčka soutěže, tudíž na tým, se kterým se utkali vůbec poprvé. Zde nebylo od začátku pochyb o vítězství, spíše bylo otázkou času, kdy padne první gól a ten měla na starosti druhá útočná formace. Po sólovém úniku F. Trnky se dostal míč k L. Švandovi, jenž pohodlně zakončil do prázdné branky a mohl tak slavit svůj premiérový gól v letošní sezoně. Poté to vzal na sebe dvorní nahrávač T. Staňka M. Sedláček. Místo přihrávky svému parťákovi z útoku volil kličku obránci a střelou levačkou k tyči udělal to nejlepší, co mohl 2:0. A když se poté ještě prosadil ránou z voleje M. Suchý, čekalo se, na kolika se skóre zastaví. Co ovšem všechno dokázali hráči Šakalího hněvu zahodit, bylo trestuhodné. Snad čtyřikrát nedokázali dopravit míč do prázdné branky a podtrhli tak turnajovou střeleckou nemohoucnost. Soupeř se tak dočkal alespoň čestného zásahu po chybě obrany.

„Byli jsme hladoví po devíti bodech, nakonec bereme spokojených sedm, avšak remíza s Pardálem oslabeným o svého nejlepšího střelce Mandlíka mrzí. Na výkonech se poznamenal nejen distanc Vency Huryty v prvním zápase, ale i období firemních večírků a porušení životosprávy, za což padaly (před sezonou zavedené) pokuty. Nicméně výsledkovou povinnost jsme zvládli i přes některé infarktové chvilky a již teď se těšíme na další měření sil“ zhodnotil turnaj duchovní otec a trenér šakalů Karel Kukol.

Poslední turnaj letošního roku je v plánu v neděli 28. 12. 2014 ve Vysokém Mýtě. Šakalí hněv se v něm utká s týmy VPS Novabrik Polička B, Čistírna Česká Třebová a Torpédo Vysoké Mýto. Mimo jiné také šakalové chystají výjezd fanoušků, a tak by se letos poprvé mohly v hale ve Vysokém Mýtě rozezvučet řehtačky, trubky a bubny Šakalího hněvu a jejich fanoušků.

„Všichni jsou zajisté zváni a můžou podpořit náš tým. Stačí sledovat webové a facebookové stránky, kde se dozvědí více informací o plánovém zájezdu fanoušků a po turnajové Šakalí besídce, jak jsme letos tohle společné sezení fanoušků a hráčů nazvali“ pozval tak všechny příznivce moravskotřebovských sálových fotbalistů Pavel Němec.