Šakalí hněv se před fanoušky ukázal!

Mezi svátky se sáloví fotbalisté předvedli opět na turnaji ve Vysokém Mýtě. Šakalí hněv v něm změřil síly se třemi protivníky. Poprvé v této sezoně narazil na rezervu ligového Novabriku Polička a poté v odvetách na sálovkáře z České Třebové a Vysokého Mýta. S třebovskými hráči odcestovala do Mýta početná skupinka fanoušků, která se starala o atmosféru při zápasech.
Oproti minulému turnaji doznala změn také sestava šakalů. Ze zdravotních důvodů byli omluveni L. Švanda s F. Trnkou a kvůli pracovnímu vytížení chyběl také M. Suchý. Vedení tak muselo sáhnout do řad „náhradníků“ a tým tak doplnil P. Cink a po dlouhé době také nejlepší střelec šakalí historie Š. Gallik.

Šakalí hněv: L. Vykydal – K. Müller, P. Němec, V. Huryta, P. Matoušek – T. Staněk, M. Sedláček, P. Cink, Š. Gallik

Šakalí hněv – VPS Novabrik Polička B 0:3 (0:1)
S největším favoritem soutěže sehráli třebovští vyrovnaný duel, ač to výsledkově nevypadá. Dlouho se hrálo za stavu 0:0, ale zlomil je gól na konci první půle. Následná úporná snaha šakalů troskotala na skvěle chytajícím brankáři Novabriku a nedostatku štěstí v zakončení. Těžko říci, jak by utkání vypadalo, kdyby v úvodu zápasu střela T. Staňka skončila v síti a nikoliv na břevně. Nicméně poličští si svoji výhru i přesto zasloužili, jelikož dali šakalům lekci z produktivity.

Šakalí hněv – Čistírna Č.Třebová 6:0 (2:0)   Branky: T. Staněk 2, Š. Gallik 2, P. Němec, P. Matoušek
Letošní první utkání těchto dvou celků skončilo těsným vítězstvím šakalů 3:2, a tak se čekalo, jestli bude třebovské derby opět vyrovnané. Tentokrát ho naplno ovládl Šakalí hněv z Moravské Třebové. Skóre otevřela tečovaná rána P. Matouška, poté na své „staré střelecké“ časy zavzpomínal Š. Gallik a dvěma brankami v podstatě rozhodl zápas. Historicky nejlepším střelcem šakalů se nenechal zahanbit ani ten nejlepší z letošní sezony T. Staněk, jenž konto soupeře zatížil také dvěma zásahy a když se ještě po jeho akci prosadil P. Němec, byl z toho pověstný kanár.

Šakalí hněv – Torpédo Vysoké Mýto 4:2 (3:0)   Branky: T. Staněk 2, K. Müller, P. Cink
I poslední zápas byl v režii rozhněvaných šakalů, kteří šli do rychlého vedení hned v úvodu utkání, kdy řádila dvojice T. Staněk – K. Müller. A když se ještě po Hurytově autu krásnou ránou z voleje prosadil P. Cink, tak to na tribuně vřelo. Hráči Torpéda sice stačili na dva poslední góly vždy odpovědět, ale na body to nestačilo.

„Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům za jejich přízeň. Nejen těm, kteří se turnaje zúčastnili, ale i těm, co nám drží pěsti na dálku a zajímají se o tuto skupinku nadšenců. Když totiž dlouhé ticho v hale vystřídají povzbuzující pokřiky na adresu Šakalího hněvu, rozezní se bubny a turnaj tak získá určitou atmosféru, je to něco překrásného.“ složil poklonu příznivcům šakalů P. Němec.

K tomu se přidal také Š. Gallik: „Měl jsem tu čest po dlouhé době opět reprezentovat a turnaj jsem si užil. Fanoušci nás hnali za vítězstvími. Jsem také rád, že jsem svoji bohatou gólovou sbírku rozšířil o dva zásahy a věřím, že to nebyly moje poslední góly v dresu Šakalího hněvu.“

Na dalším turnaji 3. 1. 2015 se Šakalí hněv utká s týmy Bomby k tyči Vamberk, Jokers Polička a Bukvice vysoké Mýto.