Rozhovor s prezidentem Jilemnice Milanem Szabo

V dalším rozhovoru před nadcházející sezónou nám odpovídal na naše dotazy prezident jilemnického klubu Milan Szabo.

Kdy začala příprava Vašeho týmu na nadcházející sezónu?
Příprava našeho týmu SK SICO SC Jilemnice na sezonu 16/17 začala zhruba před měsícem, i když účast na jednotlivých tréninkových jednotkách není obzvláště nejlepší a to hlavně z důvodů zranění hráčů, studijních a pracovních povinností.

Připravujete do svého týmu nějaké nové posily a kdo je na odchodu? Máte nějaké nové sponzory?
Do našeho týnu nepočítáme s nějakými výraznými posilami, s týmem se připravují 3-4 mladší hráči, kteří jsou sice perspektivní, ale ještě chvíli potrvá než se stanou platnými hráči základního kádru. Jinak do složení týmu na začátek sezony výrazně zasahlo vážné pracovní zranění Aleše Hekery, se kterým jsme počítali na post brankářské jedničky, současně s Alešem měli být v kádru další 1-2 hráči z bývalé Stonavy, ale to vše nakonec padlo…

Znáte termíny svých domácích utkání? Jaké máte ambice v letošní sezoně?
Ano, termíny domácí turnajů známe. Zápasy se budou odehrávat v naší domácí hale, kde jsme díky spolupráci s vedením Sportovního centra v Jilemnici našli dobré zázemí s velmi příznivými podmínkami, takže po této stránce u nás vládne spokojenost.
Naše ambice před sezonou lze těžko odhadnout, je sice pravda, že bychom se chtěli odpoutat ze zadních pozic naší tabulky, ale cesta jak se říká, „vzhůru“ je složitá a mnohdy až trnitá, ale neskládáme zbraně a pokusíme se o zázrak, neboť tabulka, kde se poslední dobou objevují stále stejné týmy je mnohdy moc fádní až nezáživná…

Kde budete hrát svá mistrovská utkání? Co říkáte na haly svých soupeřů, kde se Vám hraje nejlépe.
Sportovní haly našich soupeřů jsou vcelku slušné s dostatkem prostoru a vším potřebným až na jednu halu, kde shodou okolností budeme hrát dva naše turnaje a tj. tělocvična v Poličcce, která patří k našim nejméně oblíbeným, včetně haly v Českém Krumlově, ale tam se díky letošnímu rozlosování letos nedostaneme, což je potěšení na naší straně.

Zúčastnili jste se v letním období nějakých venkovních turnajů a případně s jakým úspěchem?
V letním období jsme se letošní sezonu nezúčastnili žádných turnajů pod hlavičkou našeho týmu, dokonce jsme vypustili i pro nás již tradiční turnaj ve Stěžerách. Samotní hráči však se svými různými týmy obsolvovali několik známých i méně známých turnajů.

Co říkáte na nováčka CL Spartu Praha, jak vnímáte vstup tohoto velkoklubu do české sálovky a jak vidíte jeho ambice v CL?
Vstup Sparty Prahy do naší soutěže těžko předjímat, ano mělo by to být oživení, již jak jsem uvedl, stálého kádru družstev, ze kterého dost překvapivě vypadl ambiciózní tým Brna a méně překvapivě Vysoké Mýto…

Jak si myslíte, že letos bude vypadat tabulka celostátní ligy, nebude zde hrát už Brno či Vysoké Mýto?
Tabulku letošní ligy težko předvídat, je však jisté, že své pozice v čele se budou snažit obhajit týmy Chemcomexu Praha a Zlína, ostatní budou bojovat o další pozice.

Máte nějaké nové podněty k dalšímu fungování české sálovky, popř. k pořádání evropských a světových akcí?
Na tuto otázku se těžko odpovídá, neboť jak všichni zaznamenáváme náš futsal se pomalu vytrácí z podvědomí sportovní veřejnosti, čehož je následkem stále menší a menší počet účastníku 1. CL. Stále hůře a hůře se složitěji doplňuje kádr týmu, takže je nutno zajistit větší atraktivitu našeho futsalu s větší propagací na všech možných frontách.

S Milanem Szabo rozmlouval Petr Koseček, tiskový mluvčí ČFSF.

Attachment